Klub Machovisko

Klub Machovisko vznikol preto, aby ľudia, ktorým je ťažko, ale aj tí, ktorí majú šťastné dni, mali na svete miesto, kde môžu dostať anonymnú odbornú psychologickú pomoc, zažiť záujem, zábavu, chill, rozvoj a nový štart.

Klub Machovisko je nový koncept neformálnej psychologickej pomoci pre mladých ľudí v krízových situáciách, v ktorom sa stretáva odbornosť, neformálnosť, pomoc, zážitok, záujem a rozvoj.

Otváracie hodiny

Bezpečné miesto pre mladých ľudí v kríze je k dispozícii v týchto otváracích hodinách:

STREDA 15:00 – 20:00
ŠTVRTOK 15:00 – 20:00
PIATOK 15:00 – 21:00
SOBOTA 17:00 – 21:00

Klub Machovisko stojí na nízkoprahových princípoch, to znamená, že sa naši návštevníci nikde nemusia registrovať a nemusia prezradiť vlastné meno. Pokojne ich budeme oslovať tak, ako budú chcieť, aj pod prezývkou.

V Klube Machovisko organizujeme pravidelný program, koncerty, tvorivé aktivity, súťaže v „plejku“, terapiu VR, čitáreň, filmové večery a doprajeme si aj chill.

Súčasťou klubu je poradenská miestnosť Káčko, kde je možné sa so psychológmi a psychologičkami porozprávať v diskrétnejšom prostredí.

Ponúkame možnosť porozprávať sa so psychológmi, psychologičkami alebo ďalšími návštevníkmi klubu pri káve, horúcej čokoláde, čaji alebo kofole z tejto kaviarne.

KÁČKO Bratislava

Srdcom Klubu Machovisko je “Káčko”- kontaktný bod v krízových životných situáciách, špecifická psychologická pomoc v krízových situáciách.

V Káčku odborne vyškolení psychológovia občianskeho združenia IPčko, poskytujú krízovú intervenciu a pomoc v akútnych životných situáciách. Psychologická pomoc v Káčku je bezplatná, funguje krátkodobo a na princípoch anonymity. Nenahrádza psychoterapiu ani ďalšiu lekársku starostlivosť. Káčko funguje na princípe dohody s pracovníkom v Klube Machovisko alebo prostredníctvom e-mailu kackoba@ipcko.sk. Ak potrebujete pomoc, kontaktujte Krízovú linku pomoci na bezplatnom nonstop telefónnom čísle 0800 500 333.

Prečo je Klub Machovisko nazvaný po machu?

Mach je v prírode nenápadný, nenahraditeľný, krehký, citlivý a pritom je odolný a potrebuje našu ochranu.

Ukazuje smer cesty von (z lesa) a je indikátorom zdravého ekosystému. Napriek tomu je v prírode často prehliadaný a považovaný za samozrejmosť. Presne ako ľudia, ktorí prežívajú duševné ťažkosti a krízy. Ukazujú stav spoločnosti a cestu, ktorou sa má spoločnosť vydať. Sú krehkí, fascinujúci, inšpiratívni a hodní obdivu.

Kto sú Machovníci?

Pracovníci Klubu Machovisko, Machovníci, sú odborne vyškolené psychologičky a psychológovia, pripravení počúvať pri kofole, čokoláde, kalčete alebo spoločenskej hre o všetkom, o čom chcú jeho návštevníci hovoriť.

Všetci Machovnícky psychológovia absolvovali špeciálny odborný akreditovaný tréning v oblasti komunikácie, poradenstva, skupinovej dynamiky a krízovej intervencie, pravidelné supervízne stretnutia so supervízorom a stáž na krízovej linke pomoci. Aj dnes pracujú pod odbornou externou a internou supervíziou. Neustále si rozširujú vzdelávanie a makajú na sebe.

Odborný garant

PhDr. Marek Madro, PhD.

Psychológ, zakladateľ projektu IPčko.sk a programový riaditeľ IPčka.

Poradenskí pracovníci

Kristína

Milan

Adam

Barbara

Katarína

Dávid

Čo robíme v Klube Machovisko?

V Klube Machovisko pravidelne pripravujeme zaujímavý a rôznorodý program a niekedy tu máme dni, keď si doprajeme iba chilll, pretože aj ten je dôležitý.
Návštevníkov Klubu Machovisko čaká:

• kaviareň s teplými a osviežujúcimi nápojmi
  • pravidelný program, ktorý pripravujú machovníci v spolupráci s ďalšími zaujímavými hosťami
  • spoločenské hry „od výmyslu sveta“
  • koncerty, hudba a hudobné nástroje
  • playstation, hry a súťaže
  • knižnica s bohatým zastúpením rôznych žánrov pre každého
  • vr terapia
  • kalčeto
  • kino a filmové diskusie
  • chill zóna
  • tvorivosť v rôznorodých aktivitách
  • psychológovia v akcii, ktorí sú tu pre všetkých návštevníkov klubu machovisko
  • záhradka
  • grilovačky, puzzle požičovňa, antistresové omáľovánky

ALE NAJMÄ ZÁUJEM, PRÍLEŽITOSŤ, RAST A PODPORA.